KeLy E2 2009
Miten pääsen toimintaan mukaan?
Ota yhteyttä 2009 joukkueeseen tästä linkistä.
Tutustu toimintaan. Käy harjoituksissa. Pelaajalla mahdollisuus tutustua toimintaan 5krt.
Hanki pelaajalisenssi ja varmista vakuutusturva eli voit hankkia vakuutuksen Sählypassin yhteydessä tai varmista että lapsesi tapaturmavakuutus kattaa salibandytoiminnan.
Suorita kausimaksu saatuasi laskun. Edustusoikeus harjoitus - ja sarjapeleissä edellyttää sählypassin hankkimista ja kausimaksun suorittamista.
Tsemppiä harjoituksiin ja peleihin.
Tervetuloa 2009 joukkueeseen
kaudelle 2019 - 2020
Joukkue on muodotettu 2009 syntyneistä pojista. Pyrimme tarjoamaan nuorille ohjatun harrastusmahdollisuuden salibandyn parissa.
Joukkueen vapaita paikkoja voit kysellä joukkueenjohdolta/valmentajilta.
Jotta kaikilla olisi mukavaa harjoituksissa, kannattaa tutustua KeLy:n reilunpelin sääntöihin.
Varusteet
Pelaajilla tulisi olla sisäliikunta varustus ts. t-paita, shortsit ja vaaleapohjaiset sisäpelikengät ja salibandymaila. Edellytämme, että pelaajat käyttävät salibandyssä hyväksyttyjä suojalaseja.
Vakuutus
Pelaajat rekisteröidään ja vakuutetaan huoltajien toimesta salibandyliittoon seuralta saatujen ohjeiden mukaan.
Kellon Lyönti ry. edellyttää, että jokaisella seuran junioripelaajalla on pelaajalisenssi. Pelaajalisenssin voi hankkia joko vakuutuksellisena tai vakuutuksettomana. Vakuutuksettoman lisenssin voi ottaa, jos junioripelaajalla on urheilutoiminnan kattava oma vakuutus. Lisenssinmaksusta ja mahdollisesta omasta vakuutustodistuksesta tulee toimittaa kopio joukkuejohtajalle.
Pelaajalisenssi on lunastettavissa sivun laidassa olevan linkin kautta.:
Mikäli junioripelaajalla on urheilutoiminnan kattava oma vakuutus riittää kun lunastaa em. osoitteesta pelkän lisenssin.
Missä ja Milloin?
Paikka | Päivä | aika |
---|---|---|
Jatulin liikuntakeskus Kellon koulu Haukiputaan yhtenäiskoulu | Tiistai Torstai Perjantai
| 18.00-19.30 17.00-18.00 17.00-18.00 |
Valmentajat
Jukka Annala, Janne Hataja, Sami Kettunen
Joukkueenjohtaja
Mirka Tauriainen
Ota yhteyttä 2009 joukkueeseen tästä linkistä.