KeLy 2012 (P11)
Ota yhteyttä joukkueeseen tästä linkistä.
Tutustu toimintaan. Käy harjoituksissa. Pelaajalla mahdollisuus tutustua toimintaan 5krt.
Hanki pelaajalisenssi ja varmista vakuutusturva eli voit hankkia vakuutuksen Sählypassin yhteydessä tai varmista että lapsesi tapaturmavakuutus kattaa salibandytoiminnan.
Suorita kausimaksu saatuasi laskun. Edustusoikeus harjoitus - ja sarjapeleissä edellyttää sählypassin hankkimista sekä kausi- ja jäsenmaksun suorittamista.
Tsemppiä harjoituksiin ja peleihin.
Tervetuloa KeLy 2012 joukkueeseen
kaudelle 2022 - 2023
Joukkueessa pelaa 2012 syntyneitä poikia ja tyttöjä periaatteella "jokainen saa pelata". Pyrimme tarjoamaan nuorille ohjatun harrastusmahdollisuuden salibandyn parissa jossa kilpailulliset tavoitteet ovat toissijaisia. Uudet pelaajat ovat tervetulleita harjoituksiimme tutustumaan lajiin.
Jotta kaikilla olisi mukavaa harjoituksissa, kannattaa tutustua KeLy:n reilunpelin sääntöihin.
Varusteet
Pelaajilla tulee olla sisäliikunta varustus ts. t-paita, shortsit ja vaaleapohjaiset sisäpelikengät ja salibandymaila. Edellytämme, että pelaajat käyttävät salibandyssä hyväksyttyjä suojalaseja.
Vakuutus
Pelaajat rekisteröidään ja vakuutetaan huoltajien toimesta salibandyliittoon seuralta saatujen ohjeiden mukaan.
Kellon Lyönti ry. edellyttää, että jokaisella seuran junioripelaajalla on pelaajalisenssi. Oxdog-liigaa voi pelata Kerhopassilla tai hiukan kattavammalla Kisapassilla. Pelaajalisenssin voi hankkia joko vakuutuksellisena tai vakuutuksettomana. Vakuutuksettoman lisenssin voi ottaa, jos junioripelaajalla on urheilutoiminnan kattava oma vakuutus. Lisenssinmaksusta ja mahdollisesta omasta vakuutustodistuksesta tulee toimittaa kopio joukkuejohtajalle.
Pelaajalisenssi on lunastettavissa sivun laidassa olevan linkin kautta.:
Mikäli junioripelaajalla on urheilutoiminnan kattava oma vakuutus riittää kun lunastaa em. osoitteesta pelkän lisenssin.
Kauden 2022-2023 harjoitusaikataulu julkaistaan ennen kauden alkua.
Missä ja Milloin?
Paikka | Päivä | Aika |
---|---|---|
Kellon koulu | Maanantai | klo 19.00 - 20.15 |
Kellon koulu | Tiistai | klo 18.30 - 20.00 |
Kellon koulu | Perjantai | klo 16.00 - 17.15 |
Joukkueenjohtaja
Valmentajat
Lasse Koskela, Teppo Salo, Jenni Palosaari
Ota yhteyttä joukkueeseen tästä linkistä.