Tervetuloa Pallopelikerhoon kaudelle 2010 - 2011
Pallopelikerho on tarkoitettu 2004 - 2005 syntyneille tytöille ja pojille. Kerhon toiminta keskittyy salibandyn alkeiden opetteluun erillaisten vertaispelien avulla. Monelle lapselle kerho tulee olemaan myös ensimmäinen askel kohti seuratoimintaa. Seurassa / joukkueessa on omat toimintamallit ja säännöt, joita tullaan myös opettamaan lapsille. Pallopelikerho toimii myös ponnahduslautana G-juniori joukkueeseen. Kerhon ohjaajina toimivat lukiolaiset Jenni ja Lina-Lotta. Molemmilla ohjaajilla on vahva ja monipuolinen liikunnallinen tausta ja heillä on aikaisempaa kokemusta lasten ryhmien ohjaamisesta.
Kuvia pallopelikerhon harjoituksista tästä linkistä.
Jotta kaikilla olisi mukavaa kerhossa, kannattaa tutustua KeLy:n reilunpelin sääntöihin.
Varusteet
Kerholaisilla tulisi olla sisäliikunta varustus ts. t-paita, shortsit ja vaaleapohjaiset sisäpelikengät. Jos on oma salibandymaila, se on hyvä ottaa mukaan. Mailoja on tarjolla myös kerhon puolesta.
Suosittelemme myös, että kerholaiset käyttäisivät salibandyssä hyväksyttyjä suojalaseja.
Vakuutus
Pelaajat rekisteröidään ja vakuutetaan seuran puolesta.
Missä ja Milloin?
Harjoitukset pidetään Kellon koulukeskuksen liikuntasalissa lauantaisin klo: 10.00 - 11:00. Ensimmäiset harjoitukset pidetään 28. elokuuta 2010.
Ilmoittautuminen kerhoon
Kaikki mahtuvat mukaan. Täytä pelaajakortti tästä linkistä. Laskutus suoritetaan kahdessa erässä, syksyllä 25 € ja keväällä 20€. Huom! Pelaaja vakuutetaan noin 7vrk kuluessa siitä, kun pelaajakortti on täytetty ja pelaaja on osallistunut viidesti harjoituksiin ellei huoltaja toisin ilmoita pelaajakortissa.Kaikki mahtuvat mukaan.
Ohjaajat
Valmentajina toimivat Jenni Hourula ja Lina-Lotta Lahdenkauppi. Ota yhteyttä valmentajiin tästä linkistä.
|